İstanbul'da Bir El Yazması

11,00 €
TTC

Auteur : Gisèle

Quantité

 

Paiement sécurisé

 

Livraison gratuite en France

Alice 35 yaşında, 14 yaşındayken ayrıldığı doğduğu şehir İstanbul'a dönerken yakasını hiç bırakmayan geçmişi yine peşindedir. İstanbul'a gidiş nedeni, garip bir cinayete kurban giden arkeolog meslektaşının yarım bıraktığı görevi tamamlamaktır.

Aslında bu cinayet son derece çetrefilli bir entrikanın karmaşık yüzlerinden biridir sadece. Böylece bir labirente tesadüfen giren Alice’in yolu hayatının akışını değiştirebilecek pek çok kişiyle, belki de geçmişiyle kesişecektir: Geç yaşında aşkı keşfeden, tutkulu, yalnız bir sahaf olan Antonio, intihara eğilimli romantik ruhlu kızı Eda, sanat eserlerini yasadışı yollardan alıp satan, umarsız antikacı Yahya, aldatılmanın acısını tatmak zorunda kalıp intikam ateşiyle yanan eşi Violeta, yeni şoför, eski Ramazan davulcusu Yunus…

İstanbul’da Bir El Yazması, okuyucuyu Hıristiyanlığın Anadolu topraklarındaki ilk beşiklerine götüren bilgi ve belgelere yaslanmış sağlam bir araştırma; “şeytana uyma” ve etik konusunu kurcalamaya sürükleyen bir düşünce idmanı; geçmişin hayaletleri arasında, arzuların ve duyguların karmaşık dünyasında gezinen bir psikolojik gözlem; sürükleyici ve gerilimli öyküsü, usta kurgusuyla bir solukta okunacak bir serüven... İstanbul’da Bir El Yazması, aslında kalbimizin ve alnımızın yazısı mıdır acaba?

Editions Gita, 2006